امروز: سه شنبه 30 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

یکصد موضوع 500 داستان

یکصد موضوع 500 داستان دسته: معارف اسلامی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 348 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 2740

داستان های اخلاقی بسیار جذاب و نایاب وکمتر شنیده شده

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

حقیر سالهاى قبل كتابى براى مداواى صفات رذیله در علم اخلاق به نام (احیاء القلوب ) نوشتم ؛ و در اندیشه ام بد كه كتابى در حكایات اخلاقى را گرد آورى كنم ، تا اینكه قضاى الهى را مسافرت و هرجت نصیب شد، و داعیه نوشتن بوجود آمد. اما با وجود عدم بضاعت كتب مورد نیاز، به آنچه در دسترس بوده اكتفا كردم و بعون الله شروع به تحریر حكایات و قصص ‍ اخلاقى نمودم ، و براى هر موضوعى و در هر باب پنج حكایت را درج كردم .
البته كتابى را ندیم به این صورت تاءلیف شده باشد، گر چه كتابهائى مانند نمونه معارف اسلام و پند تاریخ قریب سى سال پیش نوشته شده بود و ما هم از این دو كتاب استفاده كردیم ، لكن در آن دو، آیات ، روایات ، اشعار و امثله هم درج شده بود، ولى ما فقطى به ذكر قصص اكتفا كردیم و در بیان مطالب از آیت و روایت و اشعار و امثله كه هم حجم كتاب زیاد مى شد و هم فهم آن براى همگان میسر نبود، دورى كردیم .
این تاءلیف براى عموم مردم از پیر و جوان كه تا حدى خواندن و نوشتن را بدانند كافى است ، و مطالبى علمى یا حدیثى كه تفهیم آن براى توده مردم مشكل بود تا حد امكان درج نكردیم .
اگر چه بعضى از حكایات شاید جنبه عینى و حقیقى نداشته باشد، نظر ما جنبه تعلیمى و عبرت آن است كه خوانندگان محترم از آن یاد گیرند.
در تعیین هر موضوع از یك قضیه ادعا نداریم كه فقط یك موضوع از یك قضیه استفاده مى شود كه ما درج كردیم ، بلكه موضوعات دیگر هم از بعضى قضایا مى شود استفاده كرد.
در نقل عبارات یا ترجمه فقط معناى تحت اللفظى آورده نشده است بلكه براى تفهیم از نقل به معنى و مفهوم و اشارات هم استفاده شده است .
و براى عدم تداخل و اطاله كلام ، بعضى از موضوعات را نیاوردیم و بسنده كردیم به آنچه نظیرش را آورده ایم مثلا را آوردیم و نظیر او یعنى انفاق را نیاوردیم .
براى خسته نشدن خواننده و تنوع از یك سرى داستانها مثل حكایت حكما و شاعران فقط استفاده نشده است بلكه متنوع آوردیم تا خواننده در هنگام مطالعه خسته نشود و لذت بیشترى از قضایا ببرد.
از آنجائى كه امانت دارى باید حفظ شود، هر حكایتى را از هر كتابى كه نقل كردیم با ذكر كتاب و جلد و صفحه متذكر شدیم ، فقط در تصحیح و تنقیح و تغییر بعضى عبارات و كلمات براى روان تر شدن مطلب قلم به تحریر ما در آمده است .
امید است خوانندگان خود پس از خواندن قضایا و حكایات كمى اندیشه كنند، پند و عبرت بگیرند، تا راهى نوین براى حركت به سوى مكارم اخلاق را در جان خود ایجاد كنند؛ و آنهایى كه انشاء الله داراى فضایل هستند، این حكایات را براى دیگران به جهت ترمیم یا مداواى نفوس ضعیف نقل كنند.

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

برچسب ها : داستان های اخلاقی بسیار جذاب

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر