امروز: پنجشنبه 2 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها

مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها دسته: حسابداری
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 20 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها

نقش سرمایه به عنوان یكی از اركان اصلی رشد و توصعه‌ی اقتصادی پذیرفته شده است. یكی از مسائل مهم مرتبط با تشكیل سرمایه و سرمایه‌گذاری،"تامین مالی" آن است و نقش دولت در این تامین و تشكیل سرمایه بسیار مهم تلقی می‌شود. دولت‌ها پیشبرد و توصعه‌ی نظام اقتصادی كشورهای خود را به عنوان هدف‌های رسما اعلام شده قبول كرده‌اند و بودجه(سرمایه)، یكی از مهمترین ابزارهای اعمال سیاستهای اقتصادی آنان است. این نقش دولت‌ها پیوسته در چارچوب سرمایه‌گذاری در امكانات و تسهیلات زیربنایی، امكانات تولیدی، تحقیق و توسعه‌ی تكنولوژی و ارایه خدمات گوناگون تجلی می‌یابد.

راهكارهای ایجاد رشد و توسعه‌ اقتصادی، عمما شناخته شده است و می‌توان گفت فراهم‌سازی و اجرای پروژه‌های بزرگ زیربنایی و توسعه‌ای توسط دولت، سریعترین راه و مناسبترین روش برای دست‌یابی به توسعه اقتصادی می‌باشد؟ اما سوال دیگری نیز باید در این راستا جواب داده شود و آن سوال این است كه دولت، چگونه، از چه "منابعی" و به چه "راه‌هایی" می‌تواند سرمایه مالی مورد نیاز جهت انجام سرمایه‌گذاری جهت توسعه را فراهم نماید؟

1.1. تعریف منابع مالی

"تامین مالی" به آن بخش از دانش مالی اطلاق می‌شود كه روش‌های مختلف را جهت جذب نقدینگی با بهترین ساختار و كمترین هزینه سرمایه، ابداع یا مورد بررسی قرار می‌دهد.

2. انواع تقسیم‌بندی‌های منابع تامین مالی

2.1. منابع تامین مالی داخلی و خارجی

تقسیم‌بندی‌های ارائه شده برای روش‌های تامین منابع مالی بسیار گوناگون و متنوع است? اما واقعیت این است كه برای تامین سرمایه مورد نیاز دولت برای انجام پروژه‌های توسعه‌ای و زیربنایی، دو راه عمده و اصلی متصور است كه این دو راه عبارتند از:

1-   منابع تامین مالی داخلی

2-   منابع تامین مالی خارجی(بین‌المللی)

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : مقاله مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها , مروری بر روش‌های تامین مالی پروژه‌ها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر