امروز: پنجشنبه 25 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

مقاله درباره الیاف نوری

مقاله درباره الیاف نوری دسته: الکترونیک و مخابرات
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 13 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 4

مقاله درباره الیاف نوری و تارهای نوری

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

الیاف نوری

الیاف نوری ( تارهای نوری ) رشته هایی از شیشه هستند كه نور از آنها عبور می كند . با این اختراع تحول بزرگی در ارتباطات و مخابرات بوجود آمده است . در روش سنتی از سیم های مسی و آلومینیومی برای ارسال سیگنالهای الكتریكی استفاده  می شود و لی در مخابرات فیبر نوری سیگنال الكتریكی به شكل امواج نوری مدوله می شوند و سپس این نور از درون تارهای  نازك شیشه عبور داده می شود . با این روش تحول بزرگی در سرعت و ظرفیت ارسال پیامهای مخابراتی بوجود آمده است .

این روش هم اكنون بهترین طریق ارتباطات مخابراتی راه دور است .

 مزایای استفاده از الیاف نوری .. Benefits of  Fiber Optics…

كابلهای فیبر نوری مزایای زیادی  نسبت به كابلهای مسی و كابلهای هم محور  متداول دارند . دارای مقاومت كششی بالاتر ، وزن كمتر و اندازه كوچكتر می باشند و حداكثر مقدار این تارها را می توان در حداقل مكان ممكن جای داد .

بدلیل اینكه هیچگونه سیگنال الكتریكی از طریق این سیم ها حمل نمی شود   استفاده از آنها در جاههایی كه بخارات قابل احتراق وجود دارد بسیار مناسب است چون خطر احتراق و انفجار ناشی از جرقه زدن سیمه اغی فلزی معیوب در این حالت وجود ندارد . هر گاه یك تار نوری شكسته شود خطر برق گرفتكی  شوك الكتریكی وجود ندارد . ضمنا  تارهای شیشه ای مانند سیم های متداول مسی و آلومینیومی  دچار خوردگی و پوسید گی نمی شوند

.

هنگامی به فوائد مهم تارهای نوری  پی می بریم كه آنها را از نظر عملكرد با سیم های رایج مقایسه كنیم . تار های نوری بدلیل اینكه در معرض تداخل های الكترومغناطیس

 EMI=electro magnetic interference

  قرار نمی گیرند داده ها را خیلی بهتر از سیم های مسی و بدون  سیگنالهای مزاحم عبور می دهند . 

از طرفی چون افت سگنال در تارهای نوری بسرعت صورت نمی گیرد می توان تارهای پیوسته ای  با طول 550 متر ( 1800 فوت ) را بكار گرفت . عملكردهای تارهای نوری در آینده با افزایش قابلیت انعطاف و انبساط بیشتر خواهد شد .

میزان انتقال داده ها از طریق تار نوری  در آینده به بیش از 10 گیگا بایت در ثانیه خواهد رسید وبه این ترتیب امكان انتقال شبكه هایی با  پهنای باند وسیع تر را برای تكنولوژی فرا مدرن فردا فراهم خواهد آورد .

نیاز ما چیست ؟

فیبر نوری میتواند محیطی را فراهم كند كه از طریق آن داده ها با سرعت بیش از 100 مگا بایت در ثانیه منتقل شوند كه این سرعت برای استفاده از شبكه های محلی اینترنت مناسب است .

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : الیاف نوری , تارهای نوری , ارتباطات , مخابرات , الیاف نوری و اینترنت , فیبر نوری , قدرت فیبر نوری , کاربرد فیبر نوری , دانلود مقاله , دانلود تحقیق

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر