امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

مقاله بازاریابی ارتباطات انسانی

مقاله بازاریابی ارتباطات انسانی دسته: بازاریابی و امور مالی
بازدید: 10 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 18 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 11

دانلود مقاله درباره بازاریابی ارتباطات انسانی و عوامل موفقیت در بازاریابی

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

بازاریابی ارتباطات انسانی

بازاریابی چیست؟

بازاریابی واژه ای است که از لحاظ کلامی در ایران زیاد استفاده می شود اما از لحاظ کاربردی هنوز راه طولانی را در پیش دارد که دلیل آن هم ساختار اقتصاد ایران، حاکمیت دولت بر صنعت و اقتصاد، قانع بودن به بازار داخلی و به طور کلی فضای غیر رقابتی در اقتصاد کشور است. هر اندازه شدت رقابت بیشتر می شود نیاز به درک واقعیت های بازاریابی و ابزارها و تکنیک های آن بیشتر احساس می شود. به عبارتی کاربرد بازاریابی در ایران ارتباط مستقیم با وضعیت رقابت دارد. نکته اساسی این است که بدانیم بازاریابی چیست و در شرایط رقابت و نظم نوین جهانی و به ویژه اقتصاد و تجارت بدون مرز جایگاه بازاریابی کجاست و نحوه و نحوه استفاده از آن چگونه است؟ به نظر من هرگاه و هرجا چهار عامل نیاز، نیازمند، عوامل رفع نیاز و داد و ستد وجود دارد بازار و بازاریابی نیز معنا می یابد. به صورت ساده تر بازاریابی کاربردی یعنی پاسخگویی سریع و درست به خواسته های بازارها از طریق مبادله مطلوب و روابط پایدار.

برای ایجاد بازاریابی علمی در صنعت کاشی و سرامیک چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

چنانچه صنعت تولید کاشی سرامیکی کشور درصدد استفاده از بازاریابی واقعی است اولین گام، شناخت مجموعه نیازها، انتظارات، ترجیحات و تنوع خواسته انواع مخاطبین  در بازار داخلی و خارجی است. گام دوم درک و شناخت واقعی نیازمندان است. نیازمند شامل خریداران، مشتریان، تأثیر گذاران و مصرف کنندگان می باشد. به عبارتی هرکس در بازاری وجود دارد نوعی نیازمند است و هرکس در بازاریابی فعال است لازم است تا انواع نیازمندان را تقسیم بندی کرده و خصوصیات رفتارها و معیارها و ترجیحات و الویت های نیازمندان را تعریف کند. با شناخت نیازها و نیازمندان اطلاعات اولیه بازاریاب برای درک واقعیت های روز بازار آماده می شود. نکته مهم داشتن تأمین، تولید و عرضه محصولات مناسب است. سومین گام بازاریابی در صنعت کاشی و سرامیک شناخت عوامل رفع  نیاز است. عوامل رفع نیاز عبارتند از:

-         محصول مناسب

-         قیمت مناسب

-         توزیع مناسب

ترویج و تبلیغ و فروشندگی مناسب

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : بازاریابی ارتباطات انسانی , بازاریابی , دانلود مقاله , دانلود تحقیق , انواع بازاریابی , اقتصاد , تبلیغ و فروشندگی , موفقیت در بازاریابی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر