امروز: شنبه 27 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق صفحه کلید ماتریسی و برنامه آن

دانلود تحقیق صفحه کلید ماتریسی و برنامه آن دسته: برق
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 588 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 6

در این آزمایش یك كیپد و یك LCD به پورتهای مختلف میكرو متصل خواهند شد بدین ترتیـب ابتدا بر روی LCD پیغام خوشآمدگویی نمایش داده شده و سپس با فشردن هر كلید از كیپد، عـدد مربوطـه بـر روی LCD نمایش داده میشود

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

آزمایش ۸ .اتصال كی پد و LCD به میكروكنترلر

آزمایش ٨ اتصال كی پد و LCD به میكروكنترلر هدف:

در این آزمایش یك كیپد و یك LCD به پورتهای مختلف میكرو متصل خواهند شد. بدین ترتیـب ابتدا بر روی LCD پیغام خوشآمدگویی نمایش داده شده و سپس با فشردن هر كلید از كیپد، عـدد مربوطـه بـر روی LCD نمایش داده میشود.

وسایل مورد نیـاز: بـاتری و سـرباتری، رگولاتـور 7805 ،میكروكنترلـر (L(ATmega32 ،16x2 LCD، .Keypad 4x4

آشنایی با LCD

LCD یك قطعه الكترونیكی است كه میتواند متونی را به صورت خروجی نشان دهد. LCD در این آزمـایش شامل ۲ سطر و ۱۶ ستون میباشد، لذا به آن 16x2 LCD گفته میشود. صفحه نمایش LCD بر روی یك بـورد نصب شده است. در حقیقت میكروچیپی كه بر روی این بورد قرار گرفته صفحه نمایش را كنترل مینماید.

LCDهای استفاده شده متنی و تك رنگ هستند. همچنین پشت صفحه آنها یك دیود نوری نصب شده كـه كار روشن كردن صفحه LCD را بر عهده دارد.(Light Back)

شکل LCD 16x2 .1-8 

بورد LCD دارای ۱۶ پایه است. پایه های ۱ تا ۳ برای روشن كردن و تنظیم كنتراست LCD است.پایـه هـای ۴ تا ۶ پایه های كنترل دادههای ورودی و خروجی به LCD هستند. همچنین پایه های ۷ تا ۱۴ ،۸ پایـه دادههـای ورودی به بورد هستند كه در این آزمایش از ۴ پایه آن استفاده میشود. پایههای ۱۵ و ۱۶ به ترتیـب آنـد و كاتـد دیود نوری نور پسزمینه صفحه نمایش هستند. پایه گوشه سمت چپ، پایه شماره ۱ است.

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مقاله صفحه کلید ماتریسی و برنامه آن , برنامه صفحه کلید ماتریسی , آشنایی با LCD , اتصال كی پد و LCD به میكروكنترلر , آزمایش

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر