امروز: پنجشنبه 25 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

گزارش کارورزی بانک کشاورزی مرکزی

گزارش کارورزی بانک کشاورزی مرکزی دسته: گزارش کارآموزی و کارورزی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 59 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 42

بانك كشاورزی در بیست و یكم خرداد ماه سال 1312‌با عنوان بانك فلاحتی و صنعتی ایران تاسیس شد و اینك با پشتوانه 73 سال تجربه و به عنوان تنها‌ نهاد مالی تخصصی در بخش كشاورزی ایران با تعداد بیش از 1800‌شعبه در سراسر كشور، حدود 70‌درصد تامین مالی این بخش را انجام می‌‌دهد در خلال دهه گذشته این بانك با حضور موثر در بازارهای مالی و با تكیه بر تجهیز منابع كا

قیمت فایل فقط 25,300 تومان

خرید

تأسیس بانك

بانك كشاورزی در بیست و یكم خرداد ماه سال 1312‌با عنوان بانك فلاحتی و صنعتی ایران تاسیس شد و اینك با پشتوانه 73 سال تجربه و به عنوان تنها‌ نهاد مالی تخصصی در بخش كشاورزی ایران با تعداد بیش از 1800‌شعبه در سراسر كشور، حدود 70‌درصد تامین مالی این بخش را انجام می‌‌دهد. در خلال دهه گذشته این بانك با حضور موثر در بازارهای مالی و با تكیه بر تجهیز منابع كافی در تحقق اهداف خود به خصوص تامین اعتبارات مورد نیاز بخش كشاورزی مثمر‌ثمر بوده است. رشد اعتبارات و سپرده‌های بانك به عنوان دو ركن اساسی در فعالیت‌های بانكی نشان‌ از افق روشن و موفقیت‌های چشمگیر این بانك در دستیابی به استانداردهای یك بانك پیشرفته و نوین امروزی است.

این بانك در سال 1384 با اعطای حدود 50‌هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش كشاورزی از رشد 33‌درصدی نسبت به سال 1383‌برخوردار بوده است.از اقدامات دیگر بانك وصول به موقع مطالبات است كه یكی از شاخص‌های كارآیی همه موسسات بانكی به شمار می‌رود، چرا كه درصد وصولی بالاتر به معنای توانایی بیشتر در پرداخت تسهیلات و در نتیجه تداوم فعالیت بانك است.افزایش نسبت وصولی به مطالبات سررسید بانك در سال‌های اخیر نشانگر پیگیری موثر و موفقیت‌آمیز بانك در وصول مطالبات سررسیده است.ارزشیابی عملكرد بانك كشاورزی لوح تقدیر و كسب رتبه اول جشنواره خدمات‌رسانی و پاسخگویی و تقدیر از سوی جشنواره شهید رجایی را به ارمغان آورد. در عین اینكه در آخرین ارزیابی به عمل آمده از سوی موسسه بین‌المللیthe Banker كه 138‌كشور مورد ارزیابی قرار گرفت.بانك كشاورزی برای سومین سال پیاپی در نظام بانكی كشور به عنوان بانك برتر در سال 2005‌ میلادی معرفی شد. موسسه مذكور براساس شاخص‌های تخصصی كمی‌نظیر بازده سرمایه، بازده دارایی، سودآوری، رشد سود، نسبت هزینه‌ها به درآمدها، نسبت سود به متوسط سرمایه، رشد دارایی‌ها و برخی شاخص‌های كیفی نظیر توسعه فناوری، كیفیت خدمات و... هر ساله بانك‌‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و برترین‌ها را در سطح جهانی، منطقه‌ای و كشوری معرفی می‌كند.

عملكرد بانك كشاورزی در آستانه هفته بانكداری بدون ربا كه كارنامه خوبی در كاهش نرخ سود بانكی داشته انگیزه‌ای برای گفت‌وگو با حسن‌نوربخش مدیر‌عامل بانك كشاورزی شد. وی كه در مدت مدیریت خود بر این بانك ثابت كرده مدیر یك بانك پاسخگو است و به حق این بانك مقام اول جشنواره خدمات‌رسانی و پاسخگویی را از آن خود كرده است. وی با تاكید بر اینكه بانك كشاورزی در دهه گذشته به منظور تامین منابع مالی لازم برای حمایت گسترده‌تر از فعالیت‌های مولد بخش كشاورزی رویكردهای جدیدی را مدنظر قرار داده است، اقداماتی همچون گسترش شعب بانك به عنوان كانون‌های تجهیز سپرده و ارائه خدمات در نقاط شهری و روستایی كشور و تنوع بخشی به خدمات و ارائه خدمات بانكی به عموم مشتریان با تاكید بر كشاورزان و فعالان بخش كشاورزی را از جمله اقدامات صورت گرفته برای اجرای رویكردهای فوق اعلام كرد.

نوآوری در خدمات بانكی و معرفی خدمات جدید، توسعه كیفی خدمات به موازات توسعه كمی آن و به‌كارگیری فناوری نوین در عرصه خدمات بانكی كه نمونه آن خدمات بانكداری الكترونیك است با سرعت مطلوبی در شعب در حال انجام است از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه است. به عقیده نوربخش این رویكردها باعث شده است كه بانك ضمن افزایش چشمگیر در ارائه تسهیلات پرداختی به فعالان و بهره‌برداران بخش كشاورزی و فعالیت‌های وابسته به سطح خوبی از خوداتكایی مالی دست پیدا كند.

نوآوری در خدمات بانكی و معرفی خدمات جدید كه نوربخش از آن یاد می‌كند در بانك كشاورزی نمود فراوانی یافته است، همچنانكه با توجه به اهمیت بانكداری الكترونیك در بانكداری نوین، بانك كشاورزی با هدف ارائه خدمات مطلوب‌تر جهت رسیدن به استانداردهای بانكداری الكترونیك از سال 1380 اجرای طرح عظیم بانكداری الكترونیك خود را با نام مهر (مدیریت هوشمند رایانه‌ای) آغاز كرد، بانك كشاورزی اولین بانكی است كه به شبكه تبادل اطلاعات بانكی (شبكه شتاب و همه دستگاه‌های خودپرداز بانك‌های فعال در كشور بحرین) پیوست. در این راستا بانك تا پایان خردادماه سال 1385 با نصب 513 دستگاه خودپرداز و ده‌هزار و 534 دستگاه پایانه فروش (POS) تاكنون توانسته است بهترین خدمات را به مشتریان این شبكه عظیم ارائه كند و برای اولین بار در تاریخ بانكداری ایران نسبت به صدور كارت اعتباری مهر اقدام نموده است.

دارندگان این كارت می‌توانند در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراكز رفاهی كه پایانه فروش نصب شده است، بدون پرداخت وجه خرید كنند. در حال حاضر تعداد كارت‌های مهر صادر شده، یك‌میلیون و 228هزار و 568 عدد و كارت‌های اعتباری دوهزار و 367 عدد و تعداد شعب مهر در سراسر ایران حدود 500 شعبه است. این بانك از سال 1378 سیستم پاسخگویی تلفنی به مشتریان بانك را در جهت اطلاع‌رسانی به حساب‌های آنها نصب و راه‌اندازی كرد. همچنین به منظور كاهش ازدحام و حضور نامنظم مشتریان در جلوی باجه شعب بانك و در اجرای «طرح تكریم ارباب رجوع» نوربخش در خصوص راه‌اندازی شعب الكترونیك بانك اظهار می‌دارد كه تا پایان سال‌جاری 500 شعبه سیستم جامع الكترونیك مهر گستر بانك كشاورزی راه‌اندازی می‌شود. وی تصریح می‌كند: تاكنون 14 شعبه بانك كشاورزی در استان‌ها به سامانه الكترونیك مهرگستر مجهز شده‌اند كه با اجرای این سیستم خدمات بانكی از طریق ماهواره به مشتریان ارائه می‌شود.

اجرای این طرح علاوه بر سرعت بخشیدن به امور بانكی نقش بسزایی در نظام هماهنگ بانكی دارد.با انجام بررسی‌های كارشناسی و مطالعه تجارب بانك‌ها و موسسات مشابه خارجی، برای اولین بار در نظام بانكی كشور «سیستم نوبت‌دهی الكترونیكی» یا «پذیرش مشتریان» را در تعدادی از شعب سراسر كشور مورد استفاده قرار داده است.

با توجه به نتایج مثبت حاصل از این طرح به زودی سایر شعب بانك به این سیستم مجهز خواهد بود.در كنار تنوع خدمات بانكی در بانك كشاورزی كه مورد اذعان همگان است، این بانك برای اولین بار در كشور اقدام به راه‌اندازی مركز كارشناسی 24ساعته بانكی (CALL CENTER) تحت عنوان مركز ارتباط سبز كرد.حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز ویژه كشاورزی از سال 1377 به طیف خدمات بانك اضافه شد.

این حساب عمدتا برای جذب منابع حاصل از فروش محصولات كشاورزی به ویژه گندم طراحی شده است.ضمن آنكه افتتاح آن برای سایر اقشار نیز امكان‌پذیر است.

از نیمه دوم سال 1381 فعال‌سازی طرح بانك كودك و نوجوان بانك با اهداف آموزش پس‌انداز و تامین آتیه (در چارچوب اهداف كلی بانك) و بانك‌پذیر كردن آنها آغاز و گسترش آن در سطح شعب تهران بزرگ (فاز اول) و شعب اصلی مدیریت‌ها (فاز دوم) مورد نظر قرار گرفت.در سال 1382 شعب نمونه این طرح با طراحی ویژه در تهران افتتاح شد و به ارائه خدمات به كودكان و نوجوانان مشغول است.همچنین در حال حاضر در شعب تهران باجه مخصوص ارائه خدمات به كودكان و نوجوانان مدنظر گرفته شده است.در عین اینكه در همه مراكز استان‌ها و تعدادی از شهرها این مراكز راه‌اندازی شده است.از سایر طرح‌ها و خدمات نوین بانك می‌توان به خدمات ویژه برای زنان (طرح ایران، طرح حضرت زینب كبری«س» و...) حساب سرمایه‌گذاری آتیه، مشاركت در فعالیت‌های بورس، طرح ناظران ویژه و... اشاره كرد.

آشنایی با اهداف بانك

از جمله وظایف و ماموریت‌های مهم بانك، صندوق كمك به تولیدكنندگان خسارت دیده محصولات كشاورزی و دامی و صندوق بیمه محصولات كشاورزی است.

صندوق كمك به تولیدكنندگان خسارت‌دیده محصولات كشاورزی و دامی با هدف حمایت از فعالیت‌های بخش كشاورزی كه به شكل‌های مختلف در معرض خسارت و صدمه‌های ناشی از بلایای طبیعی قرار دارند، تشكیل شد.صندوق كمك به تولیدكنندگان خسارت‌دیده محصولات كشاورزی و دامی به عنوان یكی از نهادهای حمایتی در بخش‌ كشاورزی، اعتبارات بلاعوض بخش‌های آسیب‌دیده از عوامل مختلف قهری را به تناسب اعتبارات تخصیصی در اختیار خسارت‌دیدگان بخش قرار داده و یا در بازسازی منابع تولیدی خسارت‌دیده حسب اعتبارات در اختیار مشاركت می‌كنند.یكی از اقدامات اساسی صندوق كمك، بررسی و برآورد خسارت وارده به بخش كشاورزی و انعكاس آن به مرجع ذی‌صلاح جهت تامین اعتبارات مورد نیاز و در نتیجه كمك به بازیابی و حفظ توان تولیدی خسارت‌دیدگان بخش كشاورزی است.صندوق بیمه محصولات كشاورزی در طول 23سال فعالیت مستمرخود، با گسترش پوشش بیمه‌ای در زیربخش‌های زراعت، باغبانی، دام، طیور، شیلات و منابع طبیعی حمایت‌های موثری از بخش‌ كشاورزی به عمل آورده است.خدماتی كه برشمردیم خدمات نوینی است كه بانك كشاورزی در وهله‌ای از زمان ارائه داد كه سیستم بانكی كشور از نظر تنوع خدمات نیازمند نوآوری بود.
خدماتی كه بانك‌های دیگر را وادار به بازنگری در تنوع و كیفیت كرد تا نظام بانكی كشور كه به عقیده بسیاری از كارشناسان در ورطه ركود گرفتار شده است تلنگر تنوع خدمات را برای جذب مشتریان و سودآوری تجربه كند.مدیرعامل بانك كشاورزی نیز در ادامه گفت‌وگوی خود به یكی دیگر از اهداف بانك برای كاهش بیكاری فارغ‌التحصیلان كشاورزی اشاره می‌كند و می‌گوید: طرح ویژه اشتغال فارغ‌التحصیلان كشاورزی با هدف كاهش بیكاری، افزایش سطح اشتغال و به كارگیری نیروهای فارغ‌التحصیل رشته‌های مختلف كشاورزی به عنوان یكی از عوامل مهم رشد و توسعه بخش در سال 1380 از سوی بانك به مورد اجرا گذاشته شده است و كماكان در خط مشی و دستور كار سال‌جاری قرار دارد. وی می‌افزاید: تلاش بانك بر این است با توجه به منابع در اختیار، زمینه به‌كارگیری قشر تحصیلكرده را كه می‌تواند منجر به افزایش تولید كمی و كیفی محصولات كشاورزی شده و موجبات ایجاد ارزش افزوده بیشتر بخش شود را فراهم آورد. وی از جمله امتیازهای این طرح را كاهش سهم آورده متقاضی به میزان 10درصد، اختصاص 20درصد از تسهیلات به منظور كمك هزینه برای خرید زمین محل اجرای طرح و ضمانتی‌بودن این تسهیلات را اعلام می‌كند. این طرح به گفته وزیر جهاد كشاورزی را كه از بانك كشاورزی به عنوان موثرترین نماد برای توسعه بخش كشاورزی نام برد، تایید می‌كند. وی در بازدید از مجموعه بانك كشاورزی با قدردانی از تلاش‌ها و دلسوزی‌های مدیران بانك كشاورزی به ویژه كاركنان استانی این بانك تصریح می‌كند كه آنچه در بخش كشاورزی اتفاق افتاده، نتیجه همكاری و هماهنگی نزدیك این عزیزان بوده است. به گفته اسكندری، اگر این حمایت‌ها نبود شاید خیلی از اتفاق‌ها رخ نداده و یا با تاخیر مواجه شده بود و آنچه در توان بانك كشاورزی بوده برای توسعه بخش كشاورزی انجام داده است.آنچه بانك كشاورزی به فراخور توان خود به منصه ظهور نماد چندی پیش در اعلام خبر بخشودگی جریمه دیركرد كشاورزان تبلور یافت. نوربخش در خصوص میزان تسهیلات پرداختی به كشاورزان و نرخ سود تسهیلات اظهار می‌دارد: در سال 1383، میزان تسهیلات پرداختی 36هزار و 7/696میلیارد ریال برآورد شد و در سال 1384نیز بانك با اعطای 49هزار و 876میلیارد ریال تسهیلات به یك‌میلیون و 743هزار و 336نفر موفق به ایجاد تحرك در فعالیت‌های مختلف كشاورزی و افزایش تولید ناخالص ملی شد. بنابراین رشد تسهیلات از لحاظ مبلغ 9/35درصد و به لحاظ تعداد 6/14درصد بوده است.

مدیرعامل بانك كشاورزی میزان اعتبار پرداختی در سال 1384 را 50هزار میلیارد ریال برآورد كرد كه نسبت به سال 83 از رشد 35درصدی برخوردار است. پیش‌بینی بانك در سال 1385، افزایش این میزان و پرداخت 55هزار میلیارد ریال اعتبار است.

وی ادامه می‌دهد: میزان كارمزد تسهیلات در بخش‌های مختلف كشاورزی در سال‌جاری 14درصد تعیین شده است كه به منظور مساعدت به كشاورزان آسیب‌دیده از خشكسالی‌های مكرر، سرمازدگی، سیل و غیره 6درصد از جریمه تادیه تاخیر آن دسته از تولیدكنندگان بخش كشاورزی كه بدهی سررسید شده و معوق خود را تا پایان شهریور ماه سال‌جاری به این بانك پرداخت كنند مورد بخشودگی قرار می‌گیرند.

وی در مورد بدهكارانی كه به هر دلیل تا پایان شهریور ماه موفق به بازپرداخت، بدهی سررسیده شده و معوق خود نشوند می‌گوید: این افراد چنانچه تا پایان آذرماه سال‌جاری نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام كنند از سه‌درصد بخشودگی بهره‌مند می‌شوند.

نوربخش نیاز بخش كشاورزی به منابع بانكی را یك‌صدهزار میلیارد ریال در سال عنوان می‌كند كه بانك كشاورزی تنها قادر به تامین 50درصد آن شده است.
لذا برای تامین منابع مالی بخش كشاورزی نیازمند منابع مالی دولت و سایر بانك‌ها هستیم. تامین منابع مورد نیاز بخش كشاورزی در حیطه وظایف بانك است كه جمعیت فعال كشاورز به آن وابسته است.نوربخش عملكرد بانك در دو سال گذشته را مطلوب ارزیابی می‌كند كه حاصل تلاش كاركنان بر ساماندهی هر چه بیشتر فعالیت‌های بانك و رویكردی مردمی‌تر است به گونه‌ای كه توزیع عادلانه منابع بین اقشار مردم به ویژه قشر محروم، افزایش تولید، صادرات غیرنفتی و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید صورت گیرد.

بانك كشاورزی به عنوان تنها بانك تخصصی فعال در بخش كشاورزی تاكنون بیش از 70درصد اعتبارات مورد نیاز بخش را تامین كرده است و مدیرعامل بانك كشاورزی جهت‌گیری و رویكرد جدید بانك را كه ملهم از سیاست‌های دولت و در دستور كار سال‌جاری است را پرداخت 100درصد اعتبار به بخش كشاورزی و متوقف كردن پرداخت به سایر بخش‌ها عنوان می‌كند. البته تسهیلاتی كه پیش از تصویب این قانون مورد تعهد بانك است پرداخت می‌شود.اما در سال جدید هیچ تسهیلاتی خارج از بخش، تصویب و پرداخت نمی‌شود.وضعیت كه ذكر شد وضعیت بانك كشاورزی بود كه یورومانی آن را بانك برتر سال 2005 معرفی كرد.در آخرین بررسی‌های به عمل آمده از سوی نشریه بین‌المللی یورومانی، بانك كشاورزی برای اولین بار براساس شاخص‌های علمی این نشریه مورد ارزیابی قرار گرفته و در نظام بانكی كشور به عنوان بانك برتر در سال 2005 میلادی معرفی شد. نشریه مذكور بر اساس شاخص‌های بانكداری خرد نظیر: سهم بازار سپرده‌ها، سهم بازار تامین مالی مشتریان به استثنای كارت‌های اعتباری، سهم بازار تامین مالی كارت‌های اعتباری، تعداد محصولات و خدمات ارائه شده در سطح خرد، بهره‌وری هر كارمند، تعداد مشتریان الكترونیكی و سهم آنان از كل پایگاه مشتریان خرده‌فروشی، بازده حقوق صاحبان سهام و سودآوری و برخی اطلاعات تجاری قابل اندازه‌گیری نظیر: كل دارایی‌ها، كل درآمدهای عملیاتی، كل سود خالص، نسبت بازده دارایی‌ها، نسبت بازده حقوق صاحبان سهام، نسبت كفایت سرمایه، ناخالص دارایی‌های غیرعملیاتی و... هر ساله بانك‌ها را مورد ارزیابی قرار داده و برترین‌ها را در سطح جهانی، منطقه‌ای و كشوری معرفی می‌كند كه براساس این ارزیابی در سال 2005 میلادی، بانك كشاورزی به عنوان بانك برتر جمهوری اسلامی ایران معرفی شد.
همچنین این بانك در راستای ارتقای ارائه خدمات به مشتریان و با عنایت به اینكه سیستم مدیریت كیفیت (ISO9001:2000) توام با دیدگاه فرآیندگرایی، مشتری‌محوری و بهبود مستمر بوده و وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف عالی سازمان درخصوص كیفیت است. بانك كشاورزی از سوی شركت D.Q.S آلمان كه اولین سازمان گواهی‌دهنده سیستم‌های مدیریت كیفیت است، موفق به استقرار سیستم مدیریت كیفیت در بانك و اخذ گواهینامه ISO9001 سری 2000 شد.در عین حال براساس تصویب شورای مركزی جشنواره شهیدرجایی، بانك كشاورزی برای سومین سال متوالی به عنوان دستگاه قابل تقدیر معرفی شد. در اجرای آیین‌نامه ارزیابی عملكرد دستگاه‌های اجرایی كشور مدارك و مستندات ارسالی از سوی این بانك مورد بررسی و ارزیابی كارشناسی قرار گرفت و براساس نتایج بانك كشاورزی به عنوان دستگاه قابل تقدیر معرفی شد.این بانك در دومین جشنواره خدمت‌رسانی و پاسخگویی كه هجدهم اسفندماه سال 1384 با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیران برگزیده سازمان‌ها و نهادها و خانواده معظم شهدا برگزار شد، بانك رتبه نخست خدمت‌رسانی و پاسخگویی را به خود اختصاص داد و لوح تقدیر جشنواره را دریافت كرد.مطالب ذكر شده گوشه‌ای از عملكرد بانكی بود كه در بانكداری نوین گام برداشته است.

آخرین تراز مالی بانک کشاورزی

 مجموع كل بدهى  ها و دارایى هاى بانك كشاورزى نیز در سال گذشته به حدود ۱۷۰ هزارو ۱۶۷ میلیارد ریال بالغ شد؛ این در حالى است كه این رقم در سال قبل از آن حدود ۱۴۶ هزاور ۱۶ میلیارد ریال بوده است. همچنین مجموع تسهیلات اعطایى بانك كشاورزى از ۸۷ هزارو ۵۱۳ میلیارد ریال در سال ۸۵ به ۱۰۷ هزارو ۸۸۰ میلیارد ریال در سال ۸۶ رسید. كل مانده مطالبات معوق نیز از ۱۳ هزارو ۸۳۸ میلیارد ریال در سال ۸۵ به ۵ هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال در سال ۸۶ كاهش یافته است. 

تاریخچه و معرفی بانک کشاورزی

 بانک کشاورزی در بیست و یکم خرداد سال 1312 تاسیس گردیده است؛ این بانك هم اكنون با پشتوانه سالها تجربه خدمت رسانی به عنوان یك بانك پیشرو در زمینه ارائه خدمات بانكداری به مردم عزیز كشورمان در سراسر كشور فعال است. این بانك همواره به منظور استفاده از دانش، كسب تجربه و نوآوری در خدمات بانكی، از دستاوردهای علمی داخلی و مطالعه بانك های پیشرو در دنیا بهره‌مند بوده است.

چكیده ای از دستاوردهای بانك به این شرح می‌باشد:

 تهیه، اجرا و استقرار نظام جامع بانكداری الكترونیك (مهرگستر)

برای اولین بار در نظام بانكی كشور (Core Banking)

 توسعه و گسترش نظام مدیریت کیفیت در سطح بانک

 بازمهندسی مستمر فرآیندها و روشهای انجام کار، انعطاف پذیری  سازمانی

 توجه و تمركز بر سرمایه انسانی (ایجاد كارگاههای توانمندسازی، یادگیری، آموزش روشهای نوین مشتری مداری)

 استفاده از آخرین یافته های بازاریابی بانكی

 ایجاد ساختار مدیریت ارتباط با مشتریان عمده در قالب تفاهم نامه های ویژه
 ایجاد ساختار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

 بانك برتر از طرف نشریه TheBanker سال 2006

 بانك برتر از طرف نشریه TheBanker سال 2005

 بانك برتر در جشنواره پاسخگویی و خدمت رسانی سال 1385

 بانك برتر از طرف نشریه EUROMONEY سال 2005

 دریافت گواهینامه ISO9001 سال 2008

 تقدیر از طرف جشنواره شهید رجایی سال 1385

 دریافت لوح تقدیر و كسب رتبه اول در جشنواره خدمت رسانی و پاسخگویی سال 1384

نوآوریهای بانك کشاورزی

 بومی سازی و استقرار نرم افزار جامع بانکداری متمرکز (مهرگستر) Core Banking - سال 1385

 راه اندازی اولین مركز ارتباط 24 ساعته با مشتریان (Call Center) - سال 1373
 اجرا و استقرار طرح سیستم نوبت دهی مشتریان نظام بانكی - سال 1381
 تشكیل دهنده اولین گروه بانكهای عضو شبكه شتاب نظام بانكی كشور
 طراحی و اجراء سامانه ارتباطی و صندوق صوتی برای ارتباط مشتریان با مدیران بانك - سال 1378

 طراحی و اجراء طرح راهنمایان مطلع مشتریان در شعب - سال 1383

 طراحی و اجراء پایگاه اطلاع رسانی (وب سایت) در نظام بانكی كشور - سال 1387
 طراحی و اجراء طرح آتیه در نظام بانكی - سال 1377

 طراحی و اجراء طرح بانكی برای کودکان و نوجوانان كشور - سال 1379

 طراحی، اجراء و صدور کارتهای اعتباری در نظام بانكی - سال 1382

 طراحی و اجراء طرح نظارت بر امور شعب بانك توسط مشتریان

تلفن بانک کشاورزی (تلفن بانک مهر)

با استفاده از سیستم تلفنبانك مهر، مشتریان دارنده انواع كارتها و حساب متمركز مهر، می توانند از طریق شماره تلفن 22901500 بدون محدودیت زمان و نیاز به مراجعه به دستگاههای خودپرداز بانك، از وضعیت حساب خود شامل مانده حساب، سه تراكنش آخر حساب و وضعیت چكها مطلع شده و از طریق نمابر صورتحساب خود را دریافت نمایند. همچنین اطلاع از وضعیت كارت شامل، موجودی، سه تراكنش آخر نیز از دیگر خدمات این سیستم بوده و از این طریق می توانند مفقودی كارت خود را اعلام نموده و از شماره رمز حساب خود نیز مطلع شوند.

مشتریان حسابهای دولتی، حقوقی، مشترك و حقیقی فاقد كارت برای دریافت رمز تلفنبانك خود به شعبه‌ای كه در آن افتتاح حساب نموده اند مراجعه نمایند.

قیمت فایل فقط 25,300 تومان

خرید

برچسب ها : کارورزی بانک كشاورزی مركزی , تاریخچه و معرفی بانک کشاورزی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر